Dershane yerine eskrime!

www.eskrimokulu.com
www.eskrimokulu.com

Bir eskrimci sportif olarak çevik, hızlı, güçlü, dayanıklı ve esnek olmalıdır. Eskrime başlayan çocuk 100 metre koşucusu kadar hızlı, maraton koşucusu kadar dayanıklı, masa tenisçisi kadar çevik, jimnastikçi kadar esnek ve bir boksör kadar güçlü olmak için eğitilir. Bu sportif özellikler yine de eskrim için yeterli olmamaktadır. Üstün konsantrasyon yeteneği, dikkat kontrolü ve maksimizasyonu, mükemmel refleksler geliştirilmesi gereken özelliklerdir.

Eskrim ayakta oynanan satrançtır
Ayrıca analitik düşünme hızlı çözümleme ve karar verme yeteneğinin geliştirildiği eskrimci bir satranç ustasının kıvrak zekâsına da sahip olacaktır.

Savaş Pilotları Eskrim eğitimi alır
Unutmayın ki bütün savaş pilotları eskrim eğitimi alır. Eskrimin çocuğa kazandırdığı disiplin ve konsantrasyon, yeteneğinden sonra derslerinde de başarısının arttığını gözlemlenmektedir. Eskrime başlayan çocuk bir süre sonra, derse konsantre olup dersi derste öğrenebildiğinden başarı kendiliğinden gelmektedir.

Eskrim çocuğun Postürünü mükemmelleştirmektedir
Eskrim, çocuğa spordan çok daha fazlasını kazandırır. Duruş bozukluklarını giderir. Bütün spor dalları arasında çocuğa en iyi postürü kazandıran spor, eskrimdir; bu yüzden de konservatuvarların tiyatro bölümlerinde eskrim dersi verilmektedir.

Eskrimin çocuğa kazandırdığı belki de en önemli özellik, özgüven duygusudur.

Eskrimin çocuğunuz üzerindeki bir başka etkisi de sosyalleşmedir. Eskrim aynı zamanda centilmenliğin ön plana çıktığı sosyal bir ortamdır ve çocukların sosyalleşmesini sağlar.

Spor, çocuk gelişimi için en önemli araç olma özelliğindedir ancak doğru fiziksel, moral ve sosyal ortamda yapılmayan spor, çocukların gelişimi için tehdit oluşturabilir. Bu yüzden hem spor hem de eğitmen seçimi çok önemlidir. Eskrim okulu, çocuğu ve spor eğitimini bu anlayışla analiz eden bir yapıdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir