Finansbank’a göre geleceğin en iyi girişim fikirleri

50.000 TL iş kurulum ve işletme sermayesi ödülüne hak kazanan girişimciler ve projeleri:

Hakan Emre Öztürk (28 yaşında) /Bilkent Üniversitesi Genetik Mezunu

Projenin adı: Anchora Games

Forgetten Myths adını verdiği ilk ve tek Türk yapımı online Biriktirilebilir Kart Oyunun tasarım ve kurucusu. Oyun çok oyunculu bir ortamda oyuncuların kendi stratejilerini belirleyip bu stratejiye uygun desteler kurmaları ve birbirleri ile mücadele etmeleri ile gelişiyor. Google Play Store, Apple App Store, Steam (Greenlight), Linux Store ve IOS gibi global bir pazarı hedefliyor. Takım arkadaşları Kerem Kayayay ve Baki CanÖztepe.

Onur Kuru (25 yaşında) ve Ömer Faruk Kahya (26 yaşında) / Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu

Projenin Adı: kARTon

Yüzde 100geri dönüştürülebilir bir ürün olan kartonu çok amaçlı hizmet edebilir bir tasarımla buluşturan kARTon, kartondan tasarlanan ürünlerle mobilya sektörüne farklılık getiriyor. Fiyat, estetiklik, hafiflik, kullanışlılık ve çevrecilik alanında öncü olmayı hedefliyor. girişimciler, otomotiv ve ambalaj sektörlerinde sahip oldukları tecrübeyi harmanlayarak kARTON fikrine hayat vermek üzere yarışmaya katılmıştır.

Emir Anıl Özen (25 yaşında) – Erdinç İşbilir (28 yaşında) – Tuna Çakar(32 yaşında) / ODTÜ mezunu -Erkin Kınıklı (30 yaşında) / TOBB ETÜ mezunu

Projenin Adı: MindWorks (İşleyen Zihin)

İşleyen Zihin, ilköğretim seviyesindeki öğrencilerin dikkat seviyelerini, görsel-uzamsal belleklerinin eğitilmesini ve gelişmesini sağlayarak öğrencilerin okulda ve genel bilişsel süreçlerde daha başarılı olmalarını amaçlayan, internet üzerinden kullanılabilecek ve öğrencinin seviyesine uyum sağlayabilecek, oyun şeklindeki eğitimlerden oluşan bir yazılım.