İşte iptv farkı televizyondan eticaret

Türkiye’yi yeni teknolojilerle tanıştırmayı ve pazarı iş ortaklarıyla birlikte büyütmeyi hedefleyen TTNET, Tivibu Çarşı ile hem dijital ekosistemi güçlendirecek hem de dijital dünyanın ekonomiye katkısını artıracak adımlarını sürdürdü.
Televizyon üzerinden alışveriş yapma imkanı sunan interaktif alışveriş uygulaması “Tivibu Çarşı” bir basın toplantısıyla tanıtıldı.

TTNET’in, MasterCard ve Cardtek Group şirketlerinden CordisNetwork işbirliği ile gerçekleştirdiği interaktif alışveriş uygulaması olan Tivibu Çarşı, izleyicilerin Tivibu kumandasını kullanarak Tivibu Ev üzerinden rahatlıkla alışveriş yapmasını sağlıyor.
Alışveriş keyfi Tivibu kumandanızın ucunda
Tivibu Çarşı ile televizyon üzerinden e-ticaret dönemi başladı. Tivibu Ev servisi kullanıcılarının yararlanacağı interaktif uygulama ile televizyon üzerinden rahatlıkla alışveriş yapılabilecek. Kullanıcılar Tivibu Ev kumandalarında yer alan “interaktif” tuşuna basarak Tivibu Çarşı’ya kolayca ulaşabilecek.
Tivibu Çarşı’da kullanıcılar, farklı markaların mağazalarında gezinebilecek, kataloglardan ürün detaylarını inceleyebilecek. Kullanıcılar beğendikleri ürünleri MasterCard logolu tüm kredi kartları aracılığıyla güvenli bir şekilde satın alabilecek. Kart bilgileriyle birlikte www.tivibucarsi.com üzerinden yalnızca bir kez kayıt oluşturmaları yeterli olacak.
İlk olarak Türkiye’nin alışveriş kanalı DShopping’in kapılarını açtığı ve çok yakında Türkiye’nin lider teknoloji marketi Teknosa ile Amerika’nın en büyük pizza zincirlerinden Little Caesars Pizza’nın da yer alacağı Tivibu Çarşı’da, Türkiye’nin en büyük online alışveriş siteleri de yer almaya başlayacak.

Dizi ve filmlerdeki beğendiğiniz ürünleri satın alma imkanı

Tivibu Çarşı uygulaması için geliştirilen altyapı ile birlikte Tivibu Ev kullanıcıları, yakın dönemde, ayrıcalıklı alışveriş deneyimlerine bir yenisini daha ekleyecek. Tivibu Ev kullanıcıları, dizilerdeki ya da filmlerdeki oyuncuların beğendikleri elbiselerini ve aksesuarlarını, kumandalarının tek tuşu ile satın alabilecek.

Tivibu ile geleneksel televizyon ve internet reklamcılığı değişecek
Tivibu’nun markalara sunduğu inovatif reklamcılık uygulamasıyla Tivibu Çarşı’ya katılan markalar, ürünlerini hedefledikleri belli bir bölgede, son derece etkili bir şekilde ilgili hedef kitleye duyurabilecekler.
Örneğin, Tivibu Çarşı’da yer alan bir pizza şirketi sadece Beşiktaş’ta oturan Tivibu kullanıcılarına yönelik tanıtım yapabilecek, pizza sipariş edenlere film hediye edebilecek.
Bu uygulama ile ayrıca yerel markalar, Tivibu Çarşı’da dükkan açarak ürünlerinin reklamını yapabilecek ve tüm ülkeye ürünlerini satabilme fırsatını yakalayacak.

“Tivibu Çarşı e-ticarete yeni bir boyut kazandıracak”
Tivibu Çarşı uygulamasının basın toplantısında bir konuşma yapan TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, “TTNET 360 vizyonumuz ile dijital ekosistemi büyütmeye ve hayatı kolaylaştıracak çözümler sunmaya odaklandığımızı söylemiştik. Yeni dijital yol haritamızı oluştururken global ve yerel iş ortaklarımıza çağrıda bulunmuştuk. Bu yıl içerisinde e-ticaret, dijital ödeme sistemleri gibi alanlarda önemli teknolojik yenilikleri ve çözümleri kullanıcılarımızın hizmetine sunduk. Tivibu Çarşı uygulaması dijital inovasyon temelli yeni vizyonumuzun en önemli adımlarından biri olacak. İş ortaklarımız MasterCard ve Cardtek Group şirketlerinden CordisNetwork ile hayata geçirdiğimiz Tivibu Çarşı uygulaması, e-ticaret alanına da yeni bir boyut kazandıracak. Dijital çarşımızı büyütmek ve geliştirmek için buradan farklı sektörlerdeki tüm markalara, yayıncılara, dizi, film ve program yapımcılarına çağrıda bulunuyoruz. Yerel markalar Tivibu Çarşı’da mağaza açarak sadece hizmet verdikleri bölgede ürünlerini ilgili hedef kitleye tanıtıp reklam maliyetlerini azaltabilecekler.” dedi. Tivibu platformunun şimdiye dek Türkiye’de birçok ilki gerçekleştirdiğini vurgulayan Kaya, yeni dijital çözümler ve teknolojiler geliştirmeyi sürdüreceklerini belirtti.

“Tivibu Çarşı dünyada bir ilk”
MasterCard Güneydoğu Avrupa Genel Müdürü Mete Güney, “MasterCard İstanbul ofisi olarak, “hızlı büyüyen pazarlar” diye adlandırılan 10 ülkenin yönetiminden sorumluyuz. Bugüne kadar rekabetçi ve yeniliklere açık bir coğrafyada, hem Avrupa’ya hem de dünyaya referans teşkil edecek ödüllü uygulamalar geliştirdik ve kendi alanımızda ilklerin markası haline geldik. Şimdi dünyada bir ilki daha gerçekleştiriyoruz ve herhangi bir ağa bağlanabilen tüm cihazları ödeme sistemlerine entegre etme yolundaki kurumsal vizyonumuzu gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaşıyoruz. Dünyada ilk kez internete bağlanabilen televizyonlar üzerinden uçtan uca açık, çevrim içi ve entegre bir alışveriş çözümü sunuyoruz. Bu uygulamayı Mastercard’ın faaliyet gösterdiği diğer ülkelerde de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” dedi. MasterCard’ın e-ticarete verdiği öneme de değinen Güney, sözlerine şöyle devam etti “Türkiye’de e-ticaret her yıl ortalama yüzde 50 oranında büyüyen, önü çok açık bir alan. E-ticaretin ülkemizin 2023 hedeflerini yakalamasında önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyoruz ve e-ticaretin gelişmesi adına çalışmalarımıza her platformda devam ediyoruz. İş ortaklarımızla gerçekleştirdiğimiz bu çalışma da, e-ticarete verdiğimiz önemin bir göstergesidir.”

“Güvenli, kolay, hızlı alışveriş”
Tivibu Çarşı uygulamasına teknik yazılım desteği sağlayan Cardtek Group’un Genel Müdürü Murat Göksenin Güzel, Türkiye’nin en önemli iletişim şirketlerinden biri olan TTNET ile gerçekleştirdikleri işbirliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Cardtek Group şirketlerinden CordisNetwork’ün Tivibu Çarşı uygulamasının arkasındaki teknolojiyi hayata geçirdiğini belirten Güzel sözlerini şöyle sürdürdü: “Grup şirketlerimizin faaliyet gösterdiği alanlarda daima ilklere imza atması bizim için gurur kaynağı olmuştur. Dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan Tivibu Çarşı uygulaması sayesinde de tüketiciler hiçbir güvenlik sorunu olmaksızın televizyonlarından alışveriş yapma şansını elde edecek. CordisNetwork mühendislerinin uzun süren çalışmaları sonucunda sorunsuz şekilde çalışan bir teknoloji altyapısı oluşturuldu. Bu da tüketicilerin güvenli, kolay ve üstelik de kısa sürede satın alma işlemini gerçekleştirmesini sağlayacak.”

Tivibu Ev, binlerce içerik ve farklı deneyimler sunuyor
Türkiye’de televizyon yayıncılık anlayışını tamamen değiştiren ve yeni bir teknoloji kullanarak televizyonun kontrolünü izleyiciye veren Tivibu Ev platformu, sunduğu içerik ve hizmetleri zenginleştirmeye devam ediyor.
Geleceğin televizyon yayıncılığı olarak tanımlanan IPTV teknolojisiyle yayın yapan Tivibu Ev, izleyicilerin istediği zaman seyredebileceği film, dizi, spor, belgesel, çocuk, müzik gibi binlerce içeriğin yanı sıra interaktif uygulamalarıyla da farklı deneyimler sunuyor.
Geçtiğimiz dönemlerde Sosyal Tivi uygulamasıyla kullanıcılarına televizyon üzerinden haberleşme, sosyal medya dünyasına giriş imkânı sağlayan Tivibu Ev, şimdi de Tivibu Çarşı uygulamasıyla televizyon üzerinden alışveriş yapma ayrıcalığı sunuyor.