Google’dan sonra Arbor da bulut guvenlik urununu duyurdu

ISS’lerin yeni bulut tabanlı hizmetleri devreye alması veya mevcut hizmetleri geliştirmesi sağlanıyor;
En iyi savunma uygulamaları için yerinde ve bulut üzerinde DDoS korumasını entegre eden kurumsal bir çözüm sunuluyor

13 Kasım 2013 – Kurumsal ağlar ve servis sağlayıcısı ağları için DDoS ve tehditlere karşı gelişmiş koruma çözümleri konusunda önde gelen bir sağlayıcı olan Arbor Networks Inc., hizmet sağlayıcıları ve kurumsal ağ operatörleri için ArborCloudSMDDoS Koruması çözümünü bugün itibarıyla sunmaya başladığını duyurdu.

Arbor, servis sağlayıcıların pazardaki talebi karşılamak üzere bulut tabanlı DDoS yönetilen hizmetlerini devreye sokmalarına, genişletmelerine ve geliştirmelerine imkan veren tamamen yeni ve eksiksiz bir platform sunuyor. Arbor, kuruluşlar için de yerinde ve bulut üzerinde DDoS korumasını entegre olarak sunarak, çok çeşitli saldırılara karşı en iyi savunma uygulamalarını sağlıyor. Arbor DDoS ve güvenlik uzmanlarından oluşan bir ekiple 24×7 Güvenlik İşlemleri Merkezi tarafından desteklenen bu yeni hizmetler gücünü Arbor’ın teknolojisi, ürünleri ve ATLAS araştırma altyapısından alıyor. Arbor’ın kanal ortakları hem servis sağlayıcısı çözümlerinin hem de kurumsal çözümlerin global olarak pazara sunulmasında kritik bir rol oynuyor.

“Arbor eşsiz servis sağlayıcısı kapsama alanı, deneyimi ve ilişkilerinden yararlanarak yenilikçi DDoS etki azaltma çözümleri sunuyor. Sağlayıcıların bulut tabanlı DDoS hizmetlerini etkin şekilde devreye sokarken ya da ölçeklendirirken bir yandan da kuruluşlar için yerinde ve bulut üzerinde DDoS korumasını entegre halde sunarak sağlayıcılara kazançlarını artırma fırsatı sağlıyor. On yıldır pazar lideri konumundalar ve bu gibi yenilikçi hamleler liderliklerini perçinliyor” diyor, Infonetics Research kıdemli analisti olan Jeff Wilson.

Servis Sağlayıcıları için Arbor Cloud DDoS Koruması
Arbor dünyanın önde gelen servis sağlayıcısı ağlarında etkin şekilde kullanılır ve altmıştan fazla sağlayıcı gücünü Arbor’ın Peakflow® SP platformundan alan yönetilen güvenlik hizmetleri sunmaktadır. Arbor bu müşterilerle yakın çalışmalar içinde olarak bu hizmetleri devreye sokmalarına ve desteklemelerine yardım etmektedir. Arbor Cloud çözümü, bulut tabanlı mevcut DDoS güvenlik hizmetlerinin hızla ölçeklenebilmesine ve bazı durumlarda yeni hizmetlerin devreye alınmasına olanak verir. Arbor, müşterilerine kulak veriyor ve son kullanıcı talebini, ağ altyapısı ya da insan kaynakları açısından önemli miktarda sermaye giderleri olmadan verimli bir şekilde karşılamalarını sağlıyor. Arbor güvenlik uzmanları saldırıya uğramakta olan müşterilerine destek vermek ve hizmetle ilgili tüm hususları yerine getirebilmek için 24×7 telefonla ulaşılabilir durumdadır.

“Verizon, DOS Defense hizmetinin hazırlanma sürecinde dünyanın her yerindeki Verizon IP müşterilerini korumak için birkaç yıldır Arbor Networks donanımını kullanıyor. Arbor Networks’ün Arbor Cloud DDoS Koruması Hizmeti’ni devreye almasıyla birlikte, müşteriler çift iletişim operatörü ortamlarındaki en iyi uygulamalarını korurken bir yandan da hem Verizon hem de alternatif iletişim operatörlerinin Internet devreleri için denenmiş ve test edilmiş teknolojilerinden yararlanabilecekler,” diyor, Verizon Enterprise Solutions şirketinden Güvenlik Çözümleri İdari İşler Müdürü olan Bart Vansevenant.

Kuruluşlar için Arbor Cloud DDoS Koruması
DDoS, kurumsal ağların kullanılabilirliğine yönelik ana tehdit halini almıştır. DDoS bir zamanlar, hedeflenen sistemin veri kanallarında aşırı yoğunluğa sebep olan, yüksek hacimli temel bir saldırı şekliydi. Günümüz modern dünyasında DDoS tehdidi sadece bağlantı bant genişliğini değil, aynı zamanda mevcut güvenlik altyapısını oluşturan güvenlik duvarı/IPS aygıtları gibi çeşitli aygıtları ve işletmede kullanılan HTTP, HTTPS, VoIP, DNS ve SMTP gibi çok çeşitli uygulamaları da hedef alan karmaşık bir dizi saldırı anlamına geliyor. Altyapı ve uygulama katmanından yapılan bu saldırılar hacimsel olarak azdır ve geleneksel çevrebirim savunma öğelerini hedef alarak onları bertaraf edecek şekilde tasarlanmışlardır. En iyi savunma uygulamaları, yüksek hacimli saldırılara karşı bulut tabanlı koruma ile uygulama ve altyapı saldırılarına karşı yerinde koruma yöntemlerinin bir arada kullanılmasını önerir.

Arbor Cloud DDoS Koruması ile kuruluşlar artık yerinde korumadan buluta kadar entegre bir etki azaltma sağlayan en iyi savunma uygulamalarını tek bir çözümde bir arada kullanabiliyor. Arbor Cloud, kuruluşların hacimsel, uygulama katmanı, durum kaybı (örn. güvenlik duvarını/IPS’yi hedefleme), karışık ve çoklu vektör DDoS saldırıları gibi çok çeşitli DDoS saldırılarına karşı korunmalarına yardım ediyor. Pravail® Availability Protection System (Pravail APS) uygulamasının yerinde kullanım kolaylığı mevcut kurumsal BT çalışanlarının geçiş denetimini ellerinde tutmalarına olanak veriyor ve saldırılar yerinde işlem yapılamayacak bir boyuta ulaştığında bulutun hızlıca uyarılabilmesini sağlıyor. Infonetics Research’e göre, DDoS koruması ve etki azaltma çözümlerinde dünya çapında bir sağlayıcı olan Arbor Cloud, buluttan yerinde korumaya kadar entegre bir koruma sağlıyor.

“DDoS için Arbor Cloud, hizmet verdiğimiz her iki pazarda da, servis sağlayıcıların ve kuruluşların DDoS korumasına yönelik taleplerini karşılayacak şekilde tasarlandı,” diyor, Arbor Networks Başkanı Colin Doherty. “Servis sağlayıcısı olan birçok müşterimizin bulut tabanlı DDoS yönetilen koruma hizmetlerini devreye almasına yardım ettik ve Arbor Cloud onlara bu hizmetleri düşük maliyetlerle ölçeklendirmenin ve genişletmenin bir başka yolunu sağlıyor olacak. Büyük işletmeler açısından hikaye gayet basit. Optimum DDoS koruması için yerinde ve bulut üzerinde DDoS korumasını entegre olarak sunan bir çözüm gerekiyor. Arbor’ın sunduğu bu yeni fırsat kanal ortaklarımızı heyecanlandırmış durumda, çünkü pazarda en iyi DDoS savunması uygulamalarına ihtiyaç duyuluyor.”