Türkiye İlk Defa İnternet Üzerinden Yapılan Bir Anketi Kaybetti

“Daily Mirror gazetesinin yaptığı ’Son 20 Yılın En İyi Aktörü’ anketini Türkiye, Nejat İşler ile 3.sırada bitirdi. Dış İşleri Bakanlığı Sözcüsü “Biz kazanamayalım diye gizli oylama yapmışlar, sonuçlara itiraz edeceğiz” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

Daily Mirror gazetesinin internet üzerinden yaptığı ‘Son 20 Yılın En İyi Aktörü’ anketi dün akşam sonuçlandı. Al Paçino 26 milyon oyla 1. olurken, Johny Depp 2. seçildi. Oylamanın bitimine 15 dakika kala 14 milyon oy alarak 4102. sıradan 3. sıraya kadar yükselen Nejat İşler, birinciliği alma yolunda hızla ilerlerken anket aniden sonladırıldı.

Çok Geç Haberimiz Oldu

Türk halkından gizlice yapılan bu anket, Dış İşleri Bakanlığı’nın da büyük tepkisini çekti. Bakanlık Sözcüsü “Yıllardır anketlerde ilk ona bile giremeyen ülkeler bu sene hırs yapıp bizden habersiz anket düzenleme kararı almışlar. Avrupa’da yaşayan gurbetçilerimizin uyarısı ile ancak anketin bitimine yarım saat kala durumdan haberimiz oldu. Vatandaşlarımızın duyarlı yaklaşımıyla derhal Facebook ve diğer paylaşım sitelerinde organize olup 3.sıraya kadar çıktık ama hemen anketi kapattılar. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne dilekçemizi verdik. Hakkımızı yedirmeyiz” açıklamasını yaptı.
Al Pacino: “”Polat Alemdar’ın Oyları Bölmesi İşimize Geldi””

Anketi birinci sırada tamamlayan Al Pacino, basına yaptığı açıklamada “inanın hiç beklemiyordum, mucize gibi birşey, son dakikalarda birincilik gidiyor diye çok koktuk ama Türk oylarının bir kısmının Polat Alemdar’a kayması ile rahat bir nefes aldık. Büyük ihtimalle böyle bir başarıyı bir daha asla kazanamayacağım. İnanın Oskar alsam bu kadar sevinmezdim” dedi.
Sabaha Kadar Dans Ederek Kutladılar

İnternet anketleri tarihinde bir ilk olarak gündeme damgasını vuran olay, Al Pacino’nun yaşadığı A.B.D’de de şaşkınlık ve sevinçle karşılandı. Amerika’lılar bu tarihi olayı sokaklarda dans ederek ve şarkılar söyleyerek kutlarken, New York Belediyesi yarın akşam Times Square’de bir kutlama partisi düzenleneceğini duyurdu. Black Eyed Peas grubunun da şarkılarıyla eşlik edeceği şenliğe, bütün New York’luların davetli olduğu belirtildi.

Evet bu orantısız zeka eseri bir zaytung haberidir
http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=33362&iphoneignore=1