Logitech'e iF 2014’ten Yedi Tasarım Ödülü

Logitech, iF 2014 Ürün Tasarımı Ödülleri’nde, bilgisayar ve ses/video kategorilerinde yedi ödül kazandı. Bu yıl üst üste dördüncü kez iF Ürün Tasarımı Ödülleri ile onurlandırılan Logitech, iF 2014’te UE BOOM, Logitech® FabricSkin Keyboard Folio, Logitech® G602 Wireless Gaming Mouse, Logitech® Ultrathin Touch Mouse, Logitech® Wireless Rechargeable Touchpad T650, Logitech® Bluetooth® Illuminated Keyboard K810 ve Logitech® Bluetooth® Speakers Z600 ile toplam yedi ödülün sahibi oldu.
Bu yıl yedi ayrı ürün ile iF ödülü kazanmış olmaktan büyük gurur duyduklarını belirten Logitech CEO’su Bracken Darrel, “iF Ödülleri, dikkat çeken tasarımları ve bu alandaki başarıları takdir etmek üzere veriliyor. Bir ürünü tasarlarken insanlarla duygusal bir bağ oluşturmak da büyük önem taşıyor. Bu yıl kazandığımız yedi ödül için, ARGE departmanımızdan müşteri ilişkilerine kadar emeği geçen tüm Logitech ekibine teşekkür ediyoruz” dedi.
iF 2014 jürisinin tasarım kalitesi, malzeme seçimi, yenilik, fonksiyonellik, ergonomi ve evrensel tasarım gibi kriterleri baz alarak yaptıkları değerlendirme sonucu ödül kazanan yedi Logitech Ürünü:
UE BOOM
Müzik dinleme deneyimini en üst seviyeye çıkaran ve yüksek standartlar sunan kablosuz hoparlör UE BOOM, ilk sosyal müzik çalar olma özelliğini taşıyor. UE BOOM, özel olarak geliştirilen, su ve lekelere dayanıklı akustik yüzeyi, kompakt tasarımı, 360 derece ses sunması ve 15 saate kadar pil ömrü ile dikkat çekiyor. Apple iOS ve Android için ücretsiz olarak indireceğiniz özel uygulama sayesinde iki UE BOOM’u birbirine wireless ile bağlayarak stereo ya da klasik sağ-sol stereo modunda müzik keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.
Logitech FabricSkin Keyboard Folio
Akıllı teknoloji ve iyi tasarımın birleşimi olan Logitech FabricSkin Keyboard Folio, ince ve hafif korumasıyla iPad’inize fonksiyonellik getiriyor. Suya dayanıklı kaplaması, özel kumaşı ve farklı renk çeşitleriyle iPad’inizin için çift taraflı koruma sunan Logitech FabricSkin Keyboard Folio, dahili Bluetooth klavyesi, tam boyutlu tuşları ve Apple iOS kısa yollarıyla geleneksel klavye deneyimi de sunuyor.
Logitech G602 Wireless Gaming Mouse
Kablosuz Logitech® G602 Wireless Gaming Mouse, performans modunda 250 saatlik pil ömrü ile oyun dünyasına yeni bir standart getiriyor. Oyun modunun kapalı olduğu dayanıklılık modunda ise kullanım süresi 1400 saatten fazla sürüyor. Logitech Delta Zero™ sensor teknolojisi yüksek titizlikte imleç kontrolü sunan G602, 11 adet programlanabilir tuşu ve LGS yani Logitech Gaming Software sayesinde favori oyunlarınızı rahatça kontrol etmenizi sağlıyor.
Logitech Ultrathin Touch Mouse
Yeni nesil bilgisayarlarla uyum gösterebilmesi için dokunmatik olarak tasarlanan Logitech Ultrathin Touch Mouse, süper ince tasarımıyla dikkat çekiyor. Ultra kolay taşınabilir Logitech Ultrathin Touch Mouse’un yumuşak dokunmatik yüzeyi Windows® 8 navigasyonunu kolaylaştıran ve OS X®’de Multi-Touch navigasyonun avantajından tam olarak yararlanmanızı sağlayan görünmez bir kaplamaya sahip. Ultrathin Touch Mouse Bluetooth ve Logitech Easy-Switch teknolojisi sayesinde iki cihaza aynı anda bağlanabiliyor ve istediğiniz cihaza Kolay-Geçiş sağlayan tek tuşla hızlıca geçiş yapabilirsiniz. Logitech
·
Wireless Rechargeable Touchpad T650
Windows 8’de oldukça hızlı ve akıcı navigasyon sağlayan Logitech Wireless Rechargeable Touchpad T650, dokunmatik mouse’ların çoğuna göre çok daha fazla sayıda Windows 8 hareketi yapabilmenizi sağlıyor. Parmaklarınızın rahat etmesini sağlayan, kaygan yüzeyiyle, uygulamaları kolayca değiştirmenizi, web sayfalarını yönetmenizi ve fotoğraflarınıza zoom yapabilmenizi sağlıyor. T650, aynı zamanda parmağınızın istediği yerde tıklayabileceği büyük bir tuş görevi de görüyor.
Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810
Logitech Bluetooth Illuminated Keyboard K810, bilgisayarınız, ultrabook’unuz, tabletiniz ya da akıllı telefonunuz gibi cihazlarınız arasında yürüttüğünüz çoklu görevleri kolaylaştırıyor ve tek dokunuşla değiştirme imkanı sunuyor. Logitech Easy-Switch teknolojisi sayesinde, kablosuz bir şekilde üç cihaza aynı anda bağlanabilirsiniz. Otomatik olarak devreye giren arka aydınlatması, elinizin hareketini algılayan dahili sensörler, aydınlatmayı otomatik olarak açıp kapatıyor.
Logitech Bluetooth Speakers Z600
Bir sanat eserine benzetilerek, modern alanlar ve bugünün bilgisayarlarını tamamlamak için tasarlanan Logitech Bluetooth Speakers Z600, tabletinizden, bilgisayarınızdan ya da akıllı telefonunuzdan kolayca müzik yayını yapmanızı sağlıyor. Üç cihaza aynı anda bağlanabilen hoparlör ile cihazlar arası geçiş yapmak oldukça kolay. İster müzik dinleyin, ister film seyredin Logitech Bluetooth Speakers Z600 kaliteli ve berrak sesinden ödün vermiyor.
iF Tasarım Ödülleri’de ödül alan tüm ürünler, Hamburg’da İF Tasarım Sergisi’nde sergilenecek ve İF Online Sergi’den görülebilecek. www.iFdesign.de

20140128-124444.jpg

20140128-124500.jpg

20140128-124451.jpg

20140128-124507.jpg

20140128-124513.jpg

20140128-124520.jpg

20140128-124530.jpg