Şirketinizin Başarısı Dijital Verinizi Değere Dönüştürmenize Ba ğlı!

Füturist Halil Aksu tarafından kurulan Gelecekhane, Finans 2.0, Endüstri 2.0 konferanslarının ardından Turkcell Tepebaşı Konferans Salonu’nda Dijital 2.0 etkinliğini düzenledi. Dijitalleşen dünya ve bu noktada ortaya çıkacak yeni fırsatların da masaya yatırıldığı konferansta, Turkcell, SAP, BriSA, TANI, Sentio gibi alanında önemli şirketlerin üst düzey yöneticileri konuşmacı olarak katıldı.
Dijital 2.0’ın açılış konuşmasını yapan Gelecekhane’nin kurucusu Halil Aksuşöyle konuştu: “Dijitalleşme hayatın her kesiminde yoğun bir şekilde kendini hissettiriyor. Okullarda, sokakta, hastanelerde, mağazalarda, araçlarda, tarımda, bankalarda, kısaca her yerde… Bir şey dijital olunca, erişilebilir, adreslenebilir, raporlanabilir hale geliyor. Daha da güzeli, bir birleriyle bağlanabilir hale geliyor. Böylece ağlar oluşuyor. Ağ etkisi katılımcı sayısının çarpımı oranında değer kazanıyor. Aynı zamanda günümüzün bilişim kabiliyetleri sayesinde çok hızlı hesaplanabilir hale geliyor. İşlemler anında yürütülüyor… Kontroller anında yapılıyor…. Dünya bir tık yakınımızda. Dijital olan her şey veri üretiyor. Böylece büyük veri giderek büyüyor. Kurumlar ve kişiler veri miktarı oranında ve bunlardan değer üretebildikleri oranda başarılı olacaklar. Henüz işin daha başındayız. Gelecek çok hızlı gelecek, çok akıllı olmak gerekecek… “.
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş ise “Akıllı Gelecek” başlığıyla yaptığı sunumda Turkcell’in İleri Görüş programıyla önümüzdeki 10 sene teknoloji ve inovasyonun insan hayatını nasıl etkileyeceğine dair öngörüleri ele aldıklarını aktardı.
Müşterinin Dijitalleşmesi, Zamanın Dijitalleşmesi, Sporun Dijitalleşmesi, Tekerin Dijitalleşmesi, Kurumsal Girişimcilik ve Tasarım Düşüncesi başlıkları altında konuşmaların gerçekleştirildiği etkinlikte, yoğun ilginin olduğu “Dijital Gelecek Paneli” düzenlendi.

Gelecekhane_Dijital2 0_BB_0606.docx