Arman Tasarım İmzalı Kent Mobilyaları ile Kamusal Alanlar Tasarımla Buluşuyor…

Kent mobilyalarının enerji ve kaynak tüketiminin azaltılması, üretim aşamasında çevre dostu teknolojilerin kullanılması, kullanıcıların doğa ve kent ile bütünleşmesi kriterlerine büyük önem veren Arman Tasarım, Axanor işbirliği ile kent mobilyaları geliştiriyor.
Tasarımları ile kamusal alanlarda keyifli noktalar meydana getiren Arman Tasarım, sanat ve mimari gibi yaratıcı disiplinlerin birbirlerini beslediği bir alanı tanımlamaya çalışırken, kente kazandırdığı eserlerin fonksiyonel özellikleriyle kamusal alanda fayda sağlamayı hedefliyor. Tasarımların mimari yönleriyle kentliye farklı deneyimler yaşatmayı amaçlayan Arman Tasarım, yapısal strüktürleri analitik bir yaklaşımla geliştiriyor. Tanımlı geometrinin sıklıkla kullanıldığı tasarımlar, çarpıcı ve farklı bir biçim dili taşıyor. Bank, çiçeklik, bisiklet parkı ve aydınlatma gibi pek çok fonksiyonun iç içe kurgulandığı kent mobilyaları, çok yönlü kullanım amacına hizmet ediyor.
Kentin Tarihi Dokusuna ve Mimari Algısına Uygun Tasarımlar…
Kent mobilyalarının tasarım aşamasından önce bölgenin özelliklerini analiz eden Arman Tasarım, orada yaşayan insanların ürünleri benimseyip sahip çıkmalarına büyük önem veriyor. Araştırmalarda öncelikle tasarım yapılacak bölgenin mimari algısı ve tarihi mirası inceleniyor. Bölgede yapılan araştırmaların ve çekilen fotoğrafların ardından, kentin dokusuna uygun tasarımlar üretmek üzere çalışmalar başlatılıyor.
Kent mobilyalarının doğru yerlerde kullanılmasının önemine vurgu yapan Arman Tasarım, mobilyaların doğru aydınlatılması konusuna da dikkat çekiyor. Günümüzde şehirlerin 24 saat yaşıyor olması ve kamusal alanların gece-gündüz devam eden canlılığı nedeniyle kent mobilyalarının doğru açılardan aydınlatılması gerektiğine inanan Arman Tasarım, bu konuda da yaratıcı fikirler ortaya koyuyor.