Garanti bankasının yeni uygulamasını yayınlanmadan test ettim

IMG_1822 IMG_1825 IMG_1826 IMG_1827 IMG_1828Garanti Bankası cep şubesi uygulamasını yeniliyor. Uygulamayı test etmem için yolladılar.
Öncelikle yeni uygulamanın güzel bir güncellelem olduğunu ve iOS’un bütün yeni özelliklerine uyum sağladığını söylemek isterim. Mesela cep şifrematik’e ihtiyaç duymadan telefonunuzun numarasını algılayıp otorizasyonu sağlıyor ki; bu bana resme sihir gibi geldi.
İkinci güzel özelliği flat tasarıma geçmiş olmaları. Tahmin ediyorum Android’de de google tasarım kriterlerine uygun bir çalışma yapacaklar.
Notifikasyon sistemine tam entegrasyon:
Notifikasyon sistemi ile de uygulama tam entegre çalışıyor. Mesela hesabınıza para geldiğinde bunu notifikasyon ekranlarında hemen görebiliyorsunuz.
Sizi tanıyan uygulama
iGaranti ile farklı bir açılıma yelken açan bankanın eski uygulaması da artık kişsel profili tanıyor. İsterseniz resminizle kişiselleştiriyorsunuz.
Uygulama iki dilde yazılmış. İsteyen ingilizce de kullanabiliryor ki; bu özelliği özellikle Türkiye’de hesap açmak ve banka işlemleri yapmak zorunda olan expatlar için çok iyi oldu. Ben onların yalancısıyım…
Ben uygulamayı beğendim. Darısı bu konuda oldukça geride olan diğer bankaların başına.