Düzce Medya Ödülleri

image
Düzce Üniversitesi öğrencilerini medya sektöründe beni ödüle layık görmüşler. Teşekkür edip, organiasyona katıldık. Medya sektöründe dikkat çeken birçok isim ödül törenindeydi. Ben ödül töreninde en çok ödül aldıktan sonra kim ne yapıyor nasıl ve  kime teşekkür ediyor ona konsantre oldum. Samimiyetle söyleyebilirim ki; herhalde herkesin net şeklde en çok teşekkür ettiği isim organizasyon komitesiydi. Bir kaç öğrencinin gönüllü faaliyetleri ile oluşturulan ödül töreninin en büyük kahramanları onlardı.
Bence y kuşağı, z kuşağı ukalalıkları yapanlar, Düzce Üniversitesinde bu organizasyonu yapan arkadaşla konuşsunlar. Birileir pazarlama dünyasında alttan gelen kuşakları köpürtürken, aslında alnının teri ile iş yapan ve yaptığı işi en güzel şekilde yapmaya çalışan gençler de var. Törenden önce organizasyon komitesinden Mahmut Güven ile konuştum. Mahmut çok genç bir Üniversite öğrencisi bu organizasyon için önce üniversite yönetimi ile konuşuyor. Onu ikna ettikten sonra, anladığım kadarı ile Düzce’nin protokolünün tamamının desteğini alıyor. Bir kişiyii bir konuda ikna etmenin ne kadar zor olduğunu düşünürsek bence bir genç olarak değil bir insan olarak Mahmut’u alkışlamamız gerekir.
Tabii bu tip bir organizasyon için bu daha yolun başı, sonra sponsorler, ödül alacak kişiler, organizasyon yeri, sanatçılar, meneferler… Mahmut bunlarla da yetinmiyor, herkesin rahatça gelebilmesini sağlamak amacı ile ödül alanları da itiraz edemeyecekleri araçlarla aldırıyor.Tabii Mahmut bunca işi tek başına yapmıyor ama yaptıkları işe bakınca insanın takdir etmemesi mümkün değil.
Star Medya Grubunda bulunduğum dönemlerde, hem güzellik yarışmasının hem de kral tv müzik ödüllerinin organizasyonunu güçlü bir ekip yapıyorduk. Elimizin altında bir organzasyon şirketi, yüksek bütçe ve aradığımız her şeye ulaşabilme imkanı vardı. Buna rağmen bu organizasyonda bir çok konu problem oluyordu, ciddi anlamda yoruluyorduk. Bu kadar imkana rağmen Düzce Üniversitesindeki öğrenci arkadaşların ödül alanlara gösterdikleri özeni göstermemiz mümkün olmuyordu.
Düzce Medya Ödülleri Töreni benim gençlere olan inancımı arttırdı. Bahsedilen y kuşağı, z kuşağı safsatalarının yalan olduğunu gösterdi… Bu nedenle Düzce Üniversitesi öğrenclerine ve özellikle de organizasyon komitesine teşekkür ederim….Hepsini kutlarım…
Ayrıca IPTV Derneği başkanı olarak da medya alanında ödüllerin olmasını çok önemsiyorum. Zira bu sayede medya sektörü gelişip yeni teknolojilere uyum sağlayabilecek.