Sony’den operatör gerektirmeyen kamera

1443538872_SRG_300SE_BeyazSony’nin yeni kamerası SRG-300SE operatör gerektirmiyor; uzaktan kumanda edilerek herkesi ve her şeyi kaydedebiliyor. Bir etkinliği kaydetmenizi ve aynı zamanda seçilen ağdan canlı yayın yapabilmenizi sağlıyor. Görüntülü konferanslar için de kullanılabilen cihaz, loş ortamlarda bile Full HD 60p kalitesinde net görüntüler yakalıyor. Öğrencilerin farklı odalarda toplanarak eğitimlere katılmalarını, gerçek zamanlı olarak ameliyatları veya tehlikeli kimyasal deneyleri izleyebilmelerini sağlıyor.
Eş zamanlı olarak video aktarımı ve yayını
Cihazda iki adet bağımsız video çıkışı bulunuyor. Böylece 3G SDI arayüzü ile eş zamanlı olarak video aktarabiliyor ve yayınlayabiliyorsunuz. Sony SRG-300SE kamera 3G SDI kablo bağlantısı ve LAN kullanır ve görüntülü konferans dışında kullanımlar için de uygun bir seçenek oluyor. İlgi çekici eğitimleri veya sunumları kaydetmek için de kullanılabiliyor. PTZ işlevi sorunsuz ve sessiz bir şekilde çalışır ve kamera lensini konuşan her kişiye uzaktan odaklayabilmenizin yanında dahili mikrofon girişi ve hat girişi aktarılan görüntüye odadaki ses sisteminden gelen sesi ekleyebilmenizi sağlıyor. Aktarım üç kanala kadar bölünebildiğinden, bu cihazla üç adede kadar canlı yayın aktarımı yapılabiliyor. Bu özellik, satış sunumları, toplantılar ve konferansların farklı konumlara aktarılması avantajını sağlıyor. Ayrıca, arşivlenecek veya çevrimiçi olarak paylaşılacak içerikler eş zamanlı olarak kaydedilebiliyor.
Amfilerde ve sunumlarda mükemmel bir şekilde çalışan kameranın geniş görüş alanı sayesinde, odada sunum yapan herkes çerçeveye sığıyor. 30x zoom sayesinde, odanın en gerisinden anlatımı yapan kişiye zoom yapılabiliyor. Tıp okullarında kameralar arşivleme yapmak veya görüntüleri canlı olarak sınıflarda yayınlamak için tıbbi prosedürleri görüntülemek amacıyla kullanılabiliyor.
Canlı yayınlar için ideal çözüm
SRG-300SE kamera 3G-SDI video sinyali sağlıyor ve aynı zamanda sinyali ağa yayınlayarak ayrı ve eş zamanlı iki video çıkışı sunuyor. Görüntü yayınlamak ve kaydetmek için 3G-SDI çıkışı kullanılmasını sağladığı için etkinliklerin canlı olarak yayınlanmasında büyük avantaj sağlıyor. View-DR teknolojisi sayesinde, SRG-300SE kamera farklı pozlama ayarların sahip birden fazla görüntüyü kaydeden elektronik deklanşör kullanıyor. Bunlar gerçek zamanlı olarak birleştiriliyor ve böylece geniş dinamik aralığa sahip video kareleri oluşturulabiliyor. Aydınlığı ve renkliliği daha da artırmak için çekimler Görünürlük Geliştirici teknolojisi ile işleniyor. Sonuç olarak ortaya, insan gözüyle görülenden bile daha iyi olan, geniş dinamik aralığa sahip, doğal görünümlü görüntüler çıkıyor.