Moda ve teknoloji buluştu: Intel ve TAG Heuermerakla beklenen akıllı saatini duyurdu

İsviçreli lüks saat üreticisi TAG Heuer tarafından tasarlanan, Intel teknolojisiyle desteklenen ve Android Wear işletim sisteminin sunduğu olanaklardan faydalanan “TAG Heuer Connected” görücüye çıktı. Diğer akıllı saatlerden farklı olarak klasik bir şıklık sunan “TAG Heuer Connected” firmanın klasik saat modellerinden Carrera’dan temel çizgiler taşıyor
TAG Heuer, Intel ve Google iş birliğiyle geliştirilen akıllı saat “TAG Heuer Connected”, gücünü Intel® Atom™ Z34XX işlemciden alıyor. Gerçekleştirilen lansmanda Intel’in ‘connected’ teknolojisiyle büyüleyici deneyimleri mümkün kıldığını aktaran Intel CEO’su Brian Krzanich, “TAG Heuer ve Google ile birlikte çalışarak güzel, akıllı ve işlevsel bir ürün yarattık. Bilgisayar alanındaki en son yenilikleri yüzyılı aşkın saat yapımı deneyimi, zamansız estetik ve üstün kaliteyle birleştiren bir ürün sunuyoruz” dedi.
Klasik saat tasarımından esinlenildi
46 mm çapındaki TAG Heuer Connected’in tasarımı için klasik bir sayaç tasarımından esinlenildi. Titanyum malzemesinden üretilen saatte 360×360 piksel çözünürlüklü 1,5 inçlik safir ekran bulunuyor. Kırmızı, siyah, beyaz, sarı, mavi, yeşil ve turuncu olmak üzere 7 farklı renk seçeneğine sahip olan TAG Heuer Connected, 1.500 dolardan satışa sunuluyor. TAG Heuer Connected, hem saat yüzü ve dakika yolları görünümü hem de uygulamalarının gösterilme biçimi itibarıyla diğer akıllı saatlerden farklılaşıyor ve klasik bir saat görünümünü koruyor. Çalışma prensibi ise çok basit. Kadran ve akrep/yelkovan yerinde kalırken, partner uygulamalardan gelen en uygun bilgiler saatin 12, 6 ve 9’da kronograf kadranı üzerinde zarif bir biçimde görüntüleniyor ve tüm bu uygulamar saatin estetik ortamıyla entegre olarak gerçekleşiyor. Sayaçta görünen bildiri kullanıcıyı gerçekten ilgilendirdiğinde açmak için söz konusu sayaca dokunarak uygulamayla tam ekran modunda etkileşim içine girilebiliyor.
Akıllı çünkü içinde benzersiz Intel teknolojisi var
TAG Heuer Connected iki farklı disiplinin en iyi özelliklerini bir arada sunuyor: son derece estetik, klasik bir TAG Heuer saati ve beraberinde bilgisayar aklı. Saatin performansını optimize etmek ve kullanıcıların Android Wear işletim sisteminin getirdiği çok çeşitli özelliklerden yararlanmasını sağlamak için Audio Streaming, Bluetooth ve Wi-Fi dahil bir dizi özellik Intel teknolojisiyle hayat buluyor.
En son nesil lityum pili sayesinde gün boyu dayanan pil ömrünün yanı sıra TAG Heuer Connected küçük bir mikrofon da içeriyor. Bu mikrofonla Google ses kontrolu sunan ve IP67 sertifikasıyla suya ve toza karşı da dayanıklı olan TAG Heuer Connected’de 4 GB’lık bir hafıza kullanılıyor. En yeni özellikleri paylaşmak ve interaktif sayaçlı saat yüzlerine yönelik partner uygulamalara ulaşmak için tagheuerconnected.com adresinde ürüne özel bir online platform da bulunuyor.