Bilgisayar, tablet ve telefon birleşmesi bizi nereye götürür

Microsoft Lumia ile birlikte benim çok umut bağladığım Continuum projesini ortaya koydu.
Gerçi her programın continuum ile çalışmayacağını bilmek benim  umutlarımı kırdı. Dün ise android x86 intel işlemcilerda çalışabilecek yeni android işletim sistemini açıkladı. Teknoloji şirketleri arada böyle karşılıklı savaşıyorlar. Google’ın plus ve wave’ine karşılık facebook’un mail vermesi bu şekilde bir savaştı. Hatırlarsınız ikisi de ne yazık ki başarılı olmadı. halbuki bana sorarsanız mail sisteminin disruptive innovasyona ihtiyacı var. Bu konuda benim çalışmalarımı (ki bir kısmını google inbox ile gerçekleştirdi) bulabilirsiniz.
İşletim sistemi tarafında ise iki konu var. Birincisi hepimiz buluta o kadar alıştık ki bilgisayarımız da bulutta olsa ne güzel olur diye düşünüyoruz. Bu ne demek diyenlere amazon’un web servislerinin içinde bilgisayar kiralama sistemini önerebilirim. Hala anlamadım diyenlere ise macstadium.com a bakmalarını tavsiye ederim. 
Peki bilgisayar buluttaysa biz onu nasıl kullanacağız. Benim forecast blogumda yıllar önce önerdiğim bulut destekli dump terminaller bir çözüm olabilir ama o zamana kadar ya tabletlere klavye mouse takacağız yada pclere tablet işletim sistemi yükleyeceğiz. Şu an apple ipad pro veya samsung tablet bir adım daha yakın ama mouse ve keyboard takabilmek şartıyla!