Otsimo'ya kim destek vermeli?

Video merhaba ben Zafer diyerek başladı. Zafer kendini tanıttıktan sonra projesini anlatmaya başladı. Dünyadaki her 100 kişiden ikisi otizmli.. Bu oran dünyadaki toplam kanser hastalarının üç katına denk geliyor. Otizmin eğitimi Amerika’da aylık 1500 $ Türkiye’de ise 1500 liraya denk geliyor. Bu bilgileri verdikten sonra Zafer amacının otizmli çocuklara kaynaştırma okullarına ve aslında tüm dünyaya katmak olduğunu söylüyor.
Video tam 1 dakika sürüyor. Sadece video değil uygulamanın kendisi de sabırsız insanlar için özellikle yapılmış gibi. Bu Otsimo’nun hedef kitlesine çok uygun bir konsept. Her mesajında hedef kitlesini öngörüyor olması, samimiyetini ortaya koyuyor.
Zafer, otizmli çocuklar ve aileleri için mobil eğitim materyalleri üreten bir girişimin kurucu ortaklarından birisi. Otsimo ise bu girişimin ilk ürünü.
otsimo-logo
Siteye ilk girdiğimde (otsimo.com), canlı desteğin varlığı dikkatimi çekti. Merak ettim gerçekten canlı destek çalışıyor mu diye. Bir mesaj attım, cevap geldi. Cevabı yollayan kişi Sercan beydi. Hakkımızda kısmına baktığımda ise, Sercan beyin şirketin CTO’su olduğunu gördüm. Yani girişim seviyesinde herkes her şeyi yapıyor.
Uygulamayı indirdiğimde, gerçekten çok doğru bir arayüz çıkarmışlar. Kolay, etkili, anlaşılır. Web sitesi tasarımı da yeni nesil. Son derece dikkat çekiyor.

Otizmli çocuklarla sadece anne babaları mı ilgilenmeli?
Hepimiz çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakmak istiyoruz. Bunun için çalışıyor ve kafa yoruyoruz. Çocuğumuzun önündeki engelleri mümkün olduğunca kaldırmaya çalışıyoruz. Peki başka çocukların önündeki engelleri kaldırabiliyor muyuz? Bunun için ne kadar çaba gösteriyor, sorunlarını anlamaya çalışıyor muyuz?
Ben bu nedenle Otsimo’yu destekliyorum, facebook sayfasına üye olup, geliştiren şirketin ve Zafer’in her konuda yanında olacağımı söylüyorum. Çocuklar hepimizi geleceği, onlara yardım eden herkesi desteklemek ise hepimizin görevi.
Çocuklarımız söz konusu olduğunda, kurumsal beklentilerimizi bir kenara bırakıp, bunun bir kurumsal sosyal sorumluluk olup olmadığına bile takılmadan destek olmak mecburiyetindeyiz. Tıpkı Garanti Partners‘ın projeye destek olduğu gibi biz de üzerimize düşenleri yapmalıyız.