Maganda Kadının 5 Özelliği

Malum internet sadece anlık verilerin toplandığı bir yer değil.
2014 yılında facebook’da Neslihan Acu’nun Yeni Asır’daki Maganda Kadının 5 Özelliği yazısını paylaşmışım. Geçenlerde facebook anılarımda görünce bir daha paylaştım. Ama Yeni Asır sitesinde değişiklik yaparak yazıyı kaldırmış. Gazetelerin SEO’ya bu kadar aykırı şeyleri neden yaptığını bilemem ama facebook’taki dostlar yazı yok deyince hemen Duckduckgo.com ‘da yazıyı arattım. Yazaroku.com ilk sıradaydı. Bastım. Tabii ki link geldi ama çalışmıyordu. Ancak yazının yazıldığı tarih 14.08.2014 bilisini buradan aldım. Bundan sonrası kolaydı; web.archive.org adresine girip yeniasir.com.tr nin 14.08.2014 sitesine gidince, işte yazı tam oradaydı.
Yazıyı aynen yayınlıyorum, okumak isteyenler için.
Yaz sezonundayız ya, ortalık daha fazla maganda kadın kaynıyor. Hiç maganda kadın olur mu demeyin, bal gibi oluyor çünkü.
Onları daha rahat tanıyabilmeniz için top 5 özelliklerini yazıyorum.
1- Dış görünüş olarak çoğu zaman kusursuzdurlar. Röfleli saçlar, afili güneş gözlükleri, (çakma) marka çanta ve ayakkabılar vs vs. Fakat büyü, ağzını açtığı anda bozulur. Tam bir mahalleli gibi konuşurlar. Denemesi bedava. Onu kızdıracak bir şey söyleyin, size derhal “Yırtarım senin ağzını cart diye!” şeklinde dellenecektir.
2- Hemen hepsi Demet Akalın hayranıdır. Demet, bir erkek tarafından reddedilmiş ama yıkılmamış ayakta kalmıştır. İntikam soslu şarkılarıyla (lafın gelişi olarak şarkı diyoruz tabii) şöhretin en tepelerine çıkmıştır. Paranın da, şöhretin de efendisidir artık Demet. Her maganda kadının hayalinde onun gibi olabilmek vardır. Onları reddeden her erkeğin ardından intikam meleğine dönüşmek, başarıyı saklandığı delikten söke söke çıkarmak, vs vs.
3- Maganda kadınlar kitap okuyan insan gördüklerinde kırmızı alarma geçerler. Kendileri genelde eğitimsiz oldukları için (üniversite bitirmiş olsalar bile eğitimsizdirler) tam bu noktada çok hassas bir damarları vardır. Mottoları “Cahil olabilirim ama güzellik de bende, para da! N’aber!”dir.
4- Kalabalık caddelerde size omuz atan, kuyruklarda itekleyip kakaklayan, arabasını üstünüze üstünüze süren kadınlar hep bu tip kadınlardır.
5- Haksızlığa uğradıklarını düşündüklerinde (ki, bu çok sık olur) ellerini bellerine dayayıp öyle bir sesle esip gürlerler ki, uzaya kaçsanız bile o sesin şiddetinden kurtulamazsınız.
Maganda kadınlar sadece maganda erkeklerin yanında sakinleşirler.
O yüzden çevrenizde sizin için tehlike teşkil eden her maganda kadını, bir maganda erkeğe yönlendirerek selamete kavuşunuz.
 
Yazının web.archive.oeg’daki linki ise : https://web.archive.org/web/20140824213905/http://www.yeniasir.com.tr:80/Yazarlar/neslihan.acu/2014/08/17/maganda-kadinlarin-5-ozelligi
 
Bu arada gazetelerin IT müdürlerini de uyarmak istiyorum. O yazılar kolay yazılmıyor. Hepsi internet için çok değerli. Silip attığınız yazılar SEO’da sizi geriye düşürüyor.