@Garanti ’nin dijital kredi başvuru atağı (hem de kolay)

Bankalar için, yağmur yağdığında elinizdeki şemsiyeyi alırlar derler. Aslında bu yanlış bir bakış açısıdır. Ticaretle uğraşan kişi, yağmuru öngörür ve tedbirini alır. Kredinin zor zamanlarda alındığı bilgisi de yanlış bir bilgidir. Aslında kredi ticaretin ve modern hayatın bir parçasıdır, gerektiğinde getirileri hesaplanıp alınır.
Kredinin bir borç alınması anlamı taşıması, Türk örf ve adetlerinde kaçınılması gereken bir durum olduğundan, çoğunlukla bilgi almak için bankaya girmek bile çoğu insana zor gelmektedir. Son dönemde mobil uygulamalar üzerinden kredi başvurusu yapılabilmesi bu sorunu aşma yönünde önemli bir adımdır. Kredi almak isteyen, kendini borç istiyor gibi hissetmeden gerek taksit oranlarını değiştirerek, gerekse ödeme rakamlarını belirleyerek alıp almama kararı verir. Bu da kendisi için en doğru kararı müşteri temsilcisini boşuna meşgul etmeden alma imkanı vermesini sağlar.
Bu konuda birçok banka çeşitli düzenlemeler yapıyor ancak son dönemde Garanti Bankasının dijital kredi için neredeyse her şeyi (parayı almak hariç) bankadan yaptığı çözümü çok beğendim. Garanti Cep ile yaptığınız başvuru dakikalar içinde onaylanıp, imzanızı bile mobil uygulama ile atabiliyorsunuz.
Garanti Cep içinde Dijital kredi bölümüne nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız, özellikle mobil uygulamada çok düzgün bir hiyerarşi olduğu için ben zorlanmıyorum. Ama herkesin düşünme şekli farklı, siz hala bulamıyorsanız ekranı sola kaydırıp arama yapabilirsiniz. Bir üçüncü yöntem ise daha çok yeni kuşağa uygun. UGİ’ye sorabilirsiniz.