2018'in en iyileri / En iyi e-posta yazılımı şüphesiz : Spark

Daha önce de onlarca kere yazdım. 2018’deki güncellemesi ile yeni dünyaya çok yakınlaşan Spark, maili birlikte çalışılabilir bir uygulama haline getirerek, Slack’i de biraz sallamaya başladı. Yılladır mail uygulamalarının çok ilkel kaldığını düşünüyorum. Takvim, todo gibi günlük hayatla ilgili her türlü “productivity” uygulamamız aslında e-posta’larımızdan geçiyor. Buna rağmen google bile gmail içinden eklerimi gdrive yani online depo uygulaması ile birleştiremedi.
Spark sadece todo, takvim entegrasyonumuzu hali hazırda kullandığınız telefonun standart uygulamalarına yapmakla kalmadı, gdrive, dropbox gibi depo uygulamaları ile de entegrasyonu sağladı. Farklı projelerdeki farklı çalışanlarınızla mail üzerinden ortak çalışma ortamını da yaratmasını pek uzun vadeli bir çalışma olarak bulmasam da yine de e-posta yazılımları arasında en başarılısı olduğunu söyleyebilirim.
Twitter üzerinden yaptığım iletişimde Apple TV için de projeleri olduğunu öğrendim. Özellikle maili merkeze alan bir Dashboard’un gerekliliği konusundaki tweet’ime hemen geri dönüp beklentilerimi sordular. 2019’da da sanıyorum bu konuda yeniliklerle karşılaşacağız.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir