2018'in en iyileri / En iyi CEO : Paul Duany

Paypal sonrası Tesla projesi ile eski kafalılara, vay yeni kurtarıcımız geliyor hissi verdi. Herkes Elon Musk’dan eski liderlerin hatta kurtarıcıların bakışını, duruşunu bekledi. Ancak Elon Musk da bir insandı. Hataları, yanlışları olan. Ama eski nesil liderler bunları göstermemeyi tercih ediyorlardı. Yeni neslin tabii böyle bir şansı yok. Eğer herkesin gözü önündeyseniz, birçok kamera da size bakacaktır. Eskiden liderleri pijamalı görmezdiniz. Bu kadar kameranın olduğu bir yerde pijamalı yöneticiler de olacaktır. Elon Musk işte bu rahatlığa sahip bir CEO. Her zaman jilet gibi takım elbise ile halkın karşısına çıkan yöneticilere inat fikirlerinin önemli olduğu hissini verdi. Bütün fikirlerini tasvip etmek zorunda değildik. Bunu da bize kafamıza vura vura öğretti.
Sanıyorum 2019 ve gelecek on yılda bu tarz bir liderliğe alışmamız gerekecek. Bu nedenle Güney Afrika’lı fizikçi Elon Musk artık ne yaparsa yapsın benim için garip olmayacak.
Türkiye’den de bir yönetici ezber bozmayı başardı. Türkiye’nin en büyük telekom şirketinin CEO’su bir çağrı merkezi elemanı gibi kendisine sorulan bütün sorulara çözüm buldu. Hatta fenomenlere konu olarak binlerce dolarlık kampanyalara gerek kalmadan etkili oldu. Türk Telekom’un CEO’su Paul Duany bence dünya çapında farklı bir yönetici olduğunu bu şekilde ortaya koydu.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir