2020 hepinize kutlu olsun, sana da uzaylı!

Uzaylının teki, “bu dünyalılar çok acayip, güneşin etrafında bir tur daha dönmeyi kutluyorlar demiş.”… Aslında bu uzaylının bilmediklerini anlatmakta yarar var.
Bak uzaylı, biz güneşin etrafında bir tur daha dönmeyi kutlamıyoruz. Geleceğimizi kutluyoruz… Gelecek dostluklarımızı, sevgilerimizi kısacası ümitlerimizi kutluyoruz.
Yaşanmışlıklarımızı kutluyoruz. Kapısından giremediğimiz odalara bir daha girebilmenin olasılığını kutluyoruz, her yeni gün doğan güneşin aydınlattığı hayatımızda ışıltılı anları kutluyoruz. Bir yıl daha bu dünyada sevdiklerimizle güzel günler geçirebilmenin ihtimalini kutluyoruz.
Gece salonda uyuya kalan çocuğunuzu bir kere daha öpüp yatağa yatırabilme güzelliğini yaşamanın ihtimalini, saatlerce gülerek boğuşmayı, bu aralarda oluşan yaralarını öpmeyi kutluyoruz. Soğuk havada, kahvenin keskin kokusu altında donarak puro içebilmeyi, karın sıcağında göl etrafında gece yarısı yalnız başına yürüyebilmeyi, çakırkeyf ağızda çikolata şampanya patlatmayı ve bunların arkasındaki mutluluğu kokluyoruz. Bazımız dışarda kestane kokusu altında karda yürümeyi, bazımız evde ocakta çocukları ile kestane yemenin keyfini kutluyoruz.
Biz yeni bir yılı değil, hayatta biriktirdiklerimizin getireceği güzellikleri ve çatı katında unuttuğumuz kutuların bulup içinden çıkaracağımız mutlulukları kutluyoruz.
2020’y kutluyor gibi görünsek de biz geçmişimizi, bizi 2020’nin kapısına getiren o güzel duyguları kutluyoruz.
Senin de yılbaşın kulu olsun uzaylı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir