Gelecekte bizi bekleyenler

 

Perakende

Uydu ile perakende sayesinde markalar uydudan elde edilen verilerle mağazalar için gerçek zamanlı trafiği takip edebiliyorlar.

Yaşam Tarzı

Yapay zeka sayesinde yeni nesil oyuncaklar, bir çocuğun kelime hazinesi, ilgi alanları ve diğer özelliklerine yanıt verip, çocuk büyüdükçe onunla gelişiyor.

Yeme İçme

Solunabilir kokteyller, kokteyl kültüründeki yeni bir egzotik trend. Tüketicilerin alkolü, hem gözleri hem de solunum sistemleriyle özümsemelerini sağlıyor.

Güzellik

Çiller, yeni ürünlerle yapay çillere sahip olmaktan gocunmayan tüketiciler ‘full-freckled’ ihtişamını kutluyorlar.

Teknoloji ve İnovasyon

Silikon Vadisinin Yeni Konusu: Altyapı, Hyperloop Technologies veya Google gibi teknoloji devleri ‘wired city’ için altyapı çözümlerini sunmaya başladılar bile.

Turizm ve Otelcilik

2016’nın en çok konuşulacak güzergahı ise “Küba”. Eski Küba’dan kalan son parçaları görmek için turistler ve yeni Küba’da ilk önce boy göstermek isteyen markalar adaya akın ediyor.

Markalar ve Pazarlama

Ajans dünyasının yıllardır “buzzword”ü olan “Nöropazarlama”, ciddi bir şekilde bilim sahasına geçiyor ve sonunda aksiyon alınabilir içgörülerle meyvelerini veriyor.

Lüks

Multi-Sensory, lüks yemek yeme deneyimi bile ödediğiniz hesapla değil, iyi yemeğin peşinden ne kadar uzağa gidebileceğiniz, ne kadar ender bir deneyim yaşadığınız ve damak tadı konusunda sınırları ne kadar zorladığınızla bağlantılı bir kavram haline geliyor.