2018’in en iyileri / En iyi e-posta yazılımı şüphesiz : Spark

Daha önce de onlarca kere yazdım. 2018’deki güncellemesi ile yeni dünyaya çok yakınlaşan Spark, maili birlikte çalışılabilir bir uygulama haline getirerek, Slack’i de biraz sallamaya başladı. Yılladır mail uygulamalarının çok ilkel kaldığını düşünüyorum. Takvim, todo gibi günlük hayatla ilgili her türlü “productivity” uygulamamız aslında e-posta’larımızdan geçiyor. Buna rağmen google bile gmail içinden eklerimi gdrive yani online depo uygulaması ile birleştiremedi.
Spark sadece todo, takvim entegrasyonumuzu hali hazırda kullandığınız telefonun standart uygulamalarına yapmakla kalmadı, gdrive, dropbox gibi depo uygulamaları ile de entegrasyonu sağladı. Farklı projelerdeki farklı çalışanlarınızla mail üzerinden ortak çalışma ortamını da yaratmasını pek uzun vadeli bir çalışma olarak bulmasam da yine de e-posta yazılımları arasında en başarılısı olduğunu söyleyebilirim.
Twitter üzerinden yaptığım iletişimde Apple TV için de projeleri olduğunu öğrendim. Özellikle maili merkeze alan bir Dashboard’un gerekliliği konusundaki tweet’ime hemen geri dönüp beklentilerimi sordular. 2019’da da sanıyorum bu konuda yeniliklerle karşılaşacağız.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s