Kitabımın genişletilmiş yeni baskısı yayında

Atıf Ünaldı

İnternet’in kısa tarihi kitabımın yeni baskısı yayında. Son düzeltmeleri de yapıp yayınladığım bu genişletilmiş baskının sponsoru EnerjiSA oldu.

Kitabı satın almak için https://books.google.com.tr/books?id=rNWGDwAAQBAJ adresine bağlanabilirsiniz.

Bu kitabın ilk yayını Google Play’de çıkıyor. Google Books ile yaptığım anlaşma gereği diğer kitaplarımı da yayınladım. Onlara da https://play.google.com/store/books/author?id=Atıf+Ünaldı adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu kitaba çok önemsediğim isimlerin de bulunduğu bir önsöz yazdım. Bu önsözü de aşağıda bulabilirsiniz.

Umarım beğenirsiniz.

ÖNSÖZ
Napolyon Bonaparte “Tarih, üzerinde herkesin anlaştığı bir yalandır.” der. Benim bu kitabı yazarken en büyük motivasyonum bu söz oldu. Zira tarih çoğunlukla o dönemin koşullarından ziyade, yazanların uydurduğu hikayeler oluyordu.
Bu nedenle özellikle Boğaziçi Üniversitesinde okuduğumuz dönemde, bağlandığımız EARN’ün kurucusu rahmetli Oğuz Manas‘ı, BBS ile başlayan internet macerasını, Şemsettin Türer‘i, Tolga Yurderi‘yi, o maceraya o dönem dahil olan Faruk Eczacıbaşı‘nı, o yıllarda hayatımıza giren “internet society” ve onu Türkiye’ye getirmek için kurulan İnternet Derneği’ni, aynı dönemlerde Ankara’da benzer faaliyetlerde bulunan rahmetli Mustafa Akgül hocayı ve Boğaziçi Üniversitesinden Ufuk Çağlayan‘ı anmadan Türkiye’deki internet hikayesini yazmak doğru olmazdı.
Burada adını yazmayı unuttuğum isimler tabii ki olabilir ama internet ile tanıştığım 91 yılında (18 yaşındaymışım) neredeyse her günüm internet ve onu şu anki haline getiren bu isimlerle geçti. Onlarca doğru belki yüzlerce yanlış oldu ama sonuçta bugün internetten bahsediyorsak, bilin ki bu isimlerin savaşları sayesinde olmuştur.
Bu kitabın hayata geçmesinde bana hem ilk hem de ikinci baskıda yardımcı olan Graphx Ajansdaki can dostlarım ve özellikle Necdet Alkandemir‘e ve içerik konusundaki görüşleri için Prof. Dr. Mustafa Zihni Tunca hocaya da teşekkürü bir borç bilirim.
Ayrıca bu baskının oluşmasında katkılarından dolayı EnerjiSA ve CEO’su, eski dostum Ziya Erdem‘e de teşekkür ediyorum.
Sağolun varolun…
İnternet sizin sayenizde yaşıyor…. NET’leşmek üzere
Atıf ÜNALDI

One Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s